A városban sétálva bukkantunk egy kerékpárosra, aki nem bízta a véletlenre, hogy észreveszik-e az autósok a forgalomban. A tulaj a bicikli kerekein, a küllők között, a szokásos, sárga színű küllőprizmák elhelyezése mellett CD és DVD lemezek sokaságával oldotta meg az éjjeli láthatóság problémáját.
A kreatív ötlet azonban közel sem olyan tökéletes, mint ahogy azt elsőre gondolnánk. Persze, biztosan észre fogják venni az autósok a sötétben, hogy van előttük valami, ám nem véletlenül szabványosítják az éjjeli láthatóságot szolgáló prizmákat és lámpákat a járműveken. A kerékpár kerekein azért is célszerű a két darab, egymással szemben elhelyezett sárga prizmát választani, mert ez a megszokott jele annak, hogy egy kerékpárost láthatunk, oldalirányból. Jól látszanak tőle a forgó kerekek, könnyedén beazonosítható a kerékpáros sebessége és haladási iránya, illetve nem túl fényes ahhoz, hogy bárkit elvakítson.
Egy standard műanyagprizma tudatosan arra lett tervezve, hogy megoldja a kerékpáros láthatósági problémáját a sötétben, ezért arra is figyeltek a technika kifejlesztésekor, hogy kellő mennyiségű fényt verjen vissza, megfelelő szögekben. Nézzük meg egy hevenyészett kísérletben, mi történik ellenben akkor, ha egy CD lemezre érkezik különböző szögekben a fény, mondjuk egy Skoda fényszórójából:
Ha nappal ennyire pusztító fotonbombát alkothat a fényszóró és a CD kombinációja, bele sem merek gondolni, milyen lehet éjjel a fenti képeken látható kerékpárossal találkozni. Persze, a biciklis szemszögéből ez még mindig jobb, mintha teljesen kivilágítatlanul, visszaverők nélkül közlekedne. Fontos viszont, hogy másokra is figyeljünk a járművünk felszerelése közben, és, mint láthatjuk, a cédés megoldásról nem tudhatjuk, hogy kinek és mikor fogja elvonni a figyelmét az útról az éjszakában.