Na jó, azért ez nem ugyanaz, mint felrobbantani a Föld felé tartó kisbolygót (bár Bruce Willisen se volt köpeny az Armageddonban). Ettől még remek érzés volt helyreállítani a világ rendjét Debrecenben, ahol valami nagy jármű úgy megcsapta a két sávból kétfelé kanyarodást engedő úttorkolatban a bal oldali táblát, hogy elsőre nem is láttam azt, amikor megérkeztem az Egyetem előtti körforgalomból kihajtva az alábbi kereszteződésbe, a villamossín elé. El is bizonytalanodtam egy pillanatra, hogy szabad-e itt egyáltalán balra fordulnom, hiszen nincs tábla - talán valami ideiglenes tilalom van a balra kanyarodásra?

Persze a fenti kép készítésekor már "be voltam fordulva", szemben a kapubejáróban határesetben letett sárga Nissan Juke tesztautóval érkeztünk. Onnan szaladtam vissza helyrebillenteni az Univerzum működését:



És bár nyilván mind remekül szórakoztunk Csepke lányom cinikus kis beszólásán, még most is jó érzés arra gondolni, hogy néha elég egy apró mozdulat ahhoz, hogy egy picikét jobb hely legyen a világ.
 


