A Bubikat, a fővárosi közbringákat csak a gyűjtőállomásokon lehet letenni (a.k.a.: bérlést befejezni"). Erről készítettünk egy csodás videót korábban, melyet itt találsz. A lényeg, ha nem gyűjtőállomáson teszed le a Bubit, 5000 forintos büntit szabhatnak ki. De lehet téveszteni is, mert ha csak beszaladsz egy boltba és leparkolod, akkor az appban kell - nem egyszerű! - parkolni, majd utána lezárni az okoslakatot. Ha pedig végeztél a bringabérléssel, akkor elegendő csak az okoslakatot lezárni. Erről szól a videó.
Sokan ezt nem tudják, így bárhol leteszik a bringát, amelyet aztán a szolgáltató felajánl a többi felhasználó számára, hogy vegyék fel (a.k.a.: ki lehet bérelni) ott, ahol van. Ezeket az elhagyott bringákat a Bubi appban más színű ikon jelöli.
A képernyőmentésen piros körben, kis számmal látszanak a gyűjtőállomásokon lévő kerékpárok, a darabszámmal. A szürke ikon azt jelzi, hogy nincs felvehető kerékpár az adott állomáson. A fehér körben piros bicikli jelzi a nem a gyűjtőállomáson letett kerékpárokat. A képen a Bartókon három is áll egymás közelében, de ez nem tipikus. Általában szólóban állnak ezek a bringák.
Itt jön az ötletünk. Ezeket a bicikliket, melyek nem a gyűjtőállomásokon állnak, lehessen az appban lefoglalni! Elég 10 percre. Ha addig nem veszem fel, legyen ismét szabad préda. Ez szerintünk azért fontos, hogy egy kerékpárért ne induljak el feleslegesen, mert simán előfordulhat, hogy mire odaérek, valaki már elvitte. Nyilván ez a gyűjtőállomásoknál is előfordulhat, de ott azért nagyobb eséllyel áll több kerékpár.
Ötletünkkel megkeressük a BKK-t, majd frissítjük a bejegyzést a válasszal.