Életveszélyesen be nem látható kereszteződés Csepelen

Probléma leírása

A helyszín XXI. kerület, Uzsoki utca 28. és Szentmiklósi út kereszteződése. Főútvonalra elsőbbségadás kötelező tábla visz. A korábbi beton villanyoszlop és Telekom "doboza" is kellően kitakarta a felénk közelítő főútvonal forgalmát, Most még egy full reklámfelületű buszmegállót is kaptunk, mely örvendetes, ha esik az eső, de a tervezés/kivitelezés minimálisan átgondolt. Illetve mondjuk azt nem kellő körültekintéssel készült. A sofőr majdnem a menetirány szerinti sáv szélén, szinte a padka vonala fölött ül, ahonnan már valami látszik is, de az autó eleje rég teljes hosszában kint van az út közepén... :-(((

Videó

Helyszín

Budapest, Szentmiklósi út 206, 1213 Magyarország

Megoldási javaslat

Itt a Stop-tábla sem megoldás. Talán tükröket kellene kihelyezni?

Események

2020.07.29.
Bejelentettük az ügyet a Budapest Közútnak.
2021.02.03.
Válaszoltak a Budapest Közúttól. Megvizsgálták a helyszínt és "valóban akadályozva van a kilátás". Azt írják, hogy kérvényezték a Telekomtól a szekrény áthelyezését a jobb beláthatóság érdekében. "Azonban mivel a közműszekrény kiváltása várhatóan hosszadalmas folyamat lesz, Társaságunk a beláthatóság javítása érdekében gondoskodik egy forgalomtechnikai tükör kihelyezéséről is." Ez is jó ötlet!
Levelük így zárul: "A fentiek megvalósulásáig szíves türelmét kérjük."
Azért néhány hét múlva ránézünk.
2021.02.05.
Gábor, a probléma bejelentője megígérte, szól, ha felkerül a tükör, vagy a Telekom cselekszik... Köszönjük!