Felesleges jelzőlámpa teremt veszélyhelyzeteket a Váci úton

Probléma leírása

A Váci út és a Lőportár u. kereszteződésében egymás után néhány méterre két lámpasor van: a metrópótló visszafordulását szolgáló régi lámpa, ami állandóan villog, majd a kereszteződés rendes lámpája.

A Váci úton kifelé haladó jármű már messziről a villogó lámpát látja, de sok esetben a kereszteződés rendes lámpáját nem veszi észre. Napi szinten elnézik a jelzést és csak a villogót látva behajtanak a piros jelzésbe, elsőbbségük tudatában.

Helyszín

Budapest 13. Váci út Lőportár u kereszteződés

Megoldási javaslat

Szüntessék meg a villogó jelzést!

Események

2022.09.15.
Budapest Közútnak jelezzük, de kérünk fotót a bejelentőtől, mert a Google Utcaképén nincs rajta a probléma.
2022.09.27.
A bejelentő jelezte, megoldódott. Köszönjük!