Nem megfelelő lámpaprogram

Probléma leírása

A kanyarodó sáv lámpája, ha nem érzékel járművet a detektor, nem vált zöldre, míg szemből igen, ezért aki később érkezik a kereszteződéshez és balra akar bekanyarodni, ott állhat a lámpánál percekig, holott csak egy sávban van addig zöld szemből a szintén balra kanyarodónak. A kereszteződés teljesen szimmetrikus.

Helyszín

Szirmabesenyő, Szirmabesenyői elágazás, 3711 Magyarország

Megoldási javaslat

Úgy kellene megírni a programot, hogy ha az egyik detektor érzékel várakozó járművet a kanyarodó sávban és zöldre vált, a szemben lévő kanyarodó sávban is váltson zöldre a lámpa. (A mellékelt képen az látszik, hogy a szemben lévő kanyarodó sáv lámpája zöldre vált, és minden más sávban, így nekem is piros, sőt, még a gyalogosoknak is, pedig balra kanyarodva nem keresztezném senki útját.)

Események

2021.09.28.
Nagyon profi bejelentés az ábrával!!! Köszönjük szépen!
2021.09.28.
A Magyar Közútnak bejelentve a probléma...
2021.09.28.
Azt tudjuk elképzelni, hogy nem túl nagy a kereszteződés átmérője, ezért nem engedhetik egyszerre a balra kanyarodókat. De majd a Közút megmondja.