Villamos vs. gyalogos, azaz rosszul beállított jelzőlámpák?

Probléma leírása

Gyakorlatilag állandó jellegű probléma, hogy a Vörösvári út-Váradi utca kereszteződésben a Flórián tér felől érkező 1-es villamos még akkor robog át a gyalogos átkelőhelyen keresztül, mikor a gyalogosoknak már zöld jelzés van a középső megállósziget és a Vörösvári út páratlan oldala között. 10-ből 2-4 esetben ez történik. Jóhiszeműen feltételezve, hogy a villamosvezetők nem haladnak át a tilos jelzésen (erre nem vennék mérget, mert akkor vagy mindegyik átmenne, vagy egyik sem...), lámpabeállítási hiba lehet. Évekkel ezelőtt bejelentettem a BKK-nak, nem méltattak válaszra. A közelmúltban gázolt ebben a keresztezésben a villamos, nem tudom, hogy ezen a részen, vagy máshol, ki volt a hibás, és lehet-e összefüggés, de rögtön ez a probléma jutott eszembe...

Helyszín

Budapest, 10 29, 1035 Magyarország

Megoldási javaslat

Lámpák áthangolása, hogy az épp tilosra váltó jelzőnél a kereszteződésbe haladó villamos is elhagyja a gyalogosátkelőhelyet, mielőtt a gyalogosok szabad jelzést kapnak.

Események

2021.10.01.
Ide kimegyünk forgatni...
2021.10.08.
Bejelentjük a Budapest Közútnak.