Egymásnak ellentmondó táblák, szerintem

Probléma leírása

A Mária Terézia utca folytatása, a Pécsi utcában a Duna utca felé haladva a kereszteződés előtt két tábla van 20 méterre egymástól. Az egyiken egy széles fekete nyíl jobbra mutatja, a másikon pedig egy ugyanolyan széles fekete nyíl balra - szerintem - a főútvonalat, jelentsen az bármit, legalább is az elsőbbséget. Ugyanakkor mind a (kopott) felfestés, mind a Duna utcai táblák az első táblával vannak összhangban. Mit jelent a második, a kereszteződéshez közelebbi? Mi az elvárt viselkedés ebben a kereszteződésben?

Videó

Helyszín

Budapest XXII., Pécsi utca

Megoldási javaslat

Először szeretném megérteni a helyzetet, mert ez most nagyon ellentmondásos. Persze úgy, hogy a forgalomban vagyok, és nincs időm tűnődni a rejtvényen, még ha csak max. 20 km/h sebességgel haladok is, nem teherautót vagy buszt vezetve...

Események

2021.04.30.
Szerintünk is. Kimentünk a helyszínre (lásd a videót!) és teljes a zavar: mindenkinek az érzékére (illetve autóméretére) van bízva, hogy menjen...
2021.04.30.
Bejelentjük a Budapest Közútnak. Várjuk a megfejtésüket.