Ellentmondás a tábla és a jelzőlámpa jelzése között Győrben

Probléma leírása

A kereszteződésben a tábla szerint jobbra fordulni tilos. A jelzőlámpa szerint viszont az egyetlen sávból csak egyenesen lehetne továbbhaladni. A kettő ellentmondásban van, mert a balra kanyarodást nem tiltja tábla, útburkolati jel sem. Balra egy kis zsákutca lenne, ahova elvileg be lehetne hajtani, jobbra amúgy eleve behajtani tilos, az ez egyirányú utca lezárt vége.

Helyszín

Győr, Tarcsay Vilmos u. 30, 9022 Magyarország

Megoldási javaslat

A "jobbra kanyarodni tilos" táblát "kötelező haladási irány: egyenesen" táblára kellene cserélni, vagy a lámpán is jelezni a balra kanyarodás lehetőségét (telezölddel, mert amúgy egyszerre zöld a szemben egyenesen haladókkal). Az aránylag kis forgalom miatt nem lenne veszélyes a balra kanyarodás sem, de az sem tragédia, ha csak egyenesen lehet haladni, csak legyen egyértelmű!

Események

2021.05.05.
Jogos.
2021.05.10.
A győri önkormányzat kabinetfőnökét tájékoztattuk a problémáról.