Sávban keresztben szürke térkő 😱

Probléma leírása

Győr, Szent István út-Baross Gábor út kereszteződésében nyugati irányba haladva a zebra után közvetlenül, a belső (kanyarodó) sávban szürke térkősziget telepítettek, mely SUV mögül, szembesütő napnál végképp későn észlelhető. A 40 km/h is sok. A feltöltött Google-s képek óta átépítették, de talán még becsapósabb lett. Egyébként a képeken látszik, hogy többen eltalálták. Eddig azt hittem, a zebra az úttest része, az úttestre pedig nem fektetünk merőlegesen keresztbe szürke térkövet.

Helyszín

Győr, Szent István út 31, 9022 Magyarország

Megoldási javaslat

A bejelentő javaslatai: 1. A kereszteződés utáni első, baloldali, a rendszerváltás előtti időkből megmaradt járdasziget bővítése a zebra első két fehér csíkjához, a két fehér csík eltávolítása, így a gyalogosoknak több hely maradna. (Járdaszigetek figyelemfelhívó színre festése. Sávok egyértelmű jelzése macskaszemekkel.) vagy 2. A térkő sziget felszedése, a sáv teljes hosszban és szélességben való megnyitása a balra kanyarodni kívánó járművek számára. ("Egybezebra" felfestése középen való várakozási lehetőség nélkül a lecsökkent tér miatt, esetleg akadálymentesített aluljáró létesítése.)

Események

2021.10.12.
Győr Városfejlesztési Osztályát tájékoztattuk a problémáról!
2021.10.14.
Továbbították a Magyar Közútnak.