Becsalogatnak a táblák a tilosba a XIII. kerületben

Probléma leírása

A Kassák Lajos utcán a Róbert Károly krt. felé haladva Behajtani tilosba torkollik az út, le kell fordulni balra, ami viszont lakó-pihenő övezet, ahova nem szabadna behajtani a tranzitforgalomnak.

Videó

Helyszín

Budapest, Kassák Lajos u. 71, 1134 Magyarország

Megoldási javaslat

A helyzet rendezése átgondolt új forgalmi rend kialakításával a környéken.

Események

2020.10.02.
Levelet küldtünk a XIII. kerületi önkormányzat Polgármesteri Irodájának, hogy foglalkozzanak a kérdéssel.
2020.11.09.
Bejelentésünk után a XIII. Kerületi Közszolgáltató Zrt. megkereste a Budapest Közút Zrt-t, és - egyetértve a megállapításainkkal - kérte a forgalomtechnikai helyzet felülvizsgálatát. Utána válaszolt nekünk a kerület alpolgármestere. Idézzük: „A szakmai egyeztetésen megállapítottuk, hogy későn találkozik a gépjárművezető a ’Lakó és pihenő övezet’ táblával. A megoldás lehetséges irányai a következők: 1) a Dunyov utca kivétele az övezet területéből, 2) az övezet határának kitolása a Kassák Lajos utca és a Gidófalvy Lajos utca sarkáig, 3) egy tájékoztató tábla kihelyezése, amely előjelzi a Dunyov utcai LPÖ kezdetét. Munkatársaim ígéretet kaptak arra, hogy a megtett intézkedésről a fővárosi társaság tájékoztatást fog küldeni részünkre.” Ezek után értesítenek minket is. Szép munka, köszönjük!