Hétvégén volt az idei Múzeumok éjszakája. Az egyik állomásunk a budapesti Nyugati pályaudvarhoz közeli mentőközpont volt, a Markó utcában. Ott van a Kresz Géza Mentőmúzeum is.
Csodás program volt, mert szakmájukat imádó mentősök tartottak - gyerekek és felnőttek számára egyaránt - izgalmas bemutatókat, például hogyan segítsünk, ha valaki rosszul lesz az utcán vagy félrenyel egy falatot a habzsolás közben.
Mindeközben itt a napi munka is folyt. Vagyis jöttek-mentek a rohamkocsik. Amikor éppen nem volt dolguk, betolattak az udvarba és az ajtókat kitárva fogadták a látogatókat.
Ahogy betolattak tölteni kezdték az autókat. Jé, elektromos mentőautó? Vagy - B. válasz - a mentőautóban található eszközöket töltik?
Egyik sem.
A motort tartják melegen, ugyanis ha menni kell, akkor nincs idő a dízelt, mely ráadásul lassabban is melegszik, üzemi hőmérsékletre hozni menet közben.