Kint felejtett úton folyó munka tábla Gánton

Probléma leírása

A 8123-as úton északi irányba haladva Gántról kifelé kapunk egy brutális táblaerdőt: hat különböző veszélyjelző tábla, 40-es sebességkorlát illetve előzési tilalom. Nos, az első kettő veszélyjelző tábla kihelyezésének indokoltsága számomra megkérdőjelezhető. Az úton folyó munka már a 2018-as Google utcaképen is kint volt, és még most (2026. 05. 31-én) is kint van. Ha volt is itt építkezés, akkor az már rég véget ért.

Ezen kívül a gyalogosok tábla is indokolatlannak tűnik. Ha az említett északi irányba haladunk, az úttest bal oldalán van egy járda (pontosabban gyalogút, mert a távolsága az úttesttől nagyobb, mint 2 méter), valamint nincs a környéken olyan másik gyalogosok számára kijelölt út, vagy buszmegálló ami miatt lenne keresztirányú gyalogos forgalom.

Pontosabban az ellenkező irányból a bukkanó tábla magasságában van egy oldalról bekötő földút, nem tudom ez mekkora gyalogos forgalommal rendelkezik. Esetleg ez a tábla azért van kihelyezve, mert a település végével együtt a gyalogút is véget ér? De akkor ennyi erővel a településen kívüli számozott utak 98%-ára kellene gyalogos veszély tábla.

Ha jól emlékszem, akkor pár éve volt errefelé valamilyen nagy rendezvény (a 24-es kilométerszelvénytől délre ~200 méterre) azon a famentes, füves placcon, ami miatt akkor a rendezvény idejére helyezhették el ezt a táblát. Ha ez igaz, akkor ez is kint van felejtve.

Helyszín

Gánt, Hegyalja út 8, 8082 Magyarország

Megoldási javaslat

A táblák felülvizsgálata, szükség esetén pedig eltávolításuk.

Események

2026.07.06.
Jelentjük a Magyar Közútnak.
2026.07.28.
Megjött a Magyar Közút válasza: "Információink szerint »Magyarországon jelenleg számos nagy kiterjedésű és természetes állapotú vizes és szárazföldi élőhelytípus található, amelyek értékes kétéltű-állományoknak biztosítják a fennmaradást. A hazai közúthálózat nagy részüket érinti, és ezáltal veszélyforrást jelent a kétéltűekre. Az utóbbi 3 évtized során országszerte mintegy 45 helyszínen szerveztek kisebb-nagyobb közúti mentőakciót.« További információ érhető el : (PDF) Békamentő praktikum - Kétéltűmentő akciókhoz.

A 8123. jelű közúton Gánt után a ~23+500 km szelvénytől 2-3 km hosszon (kezdőszelvény és úthossz változó) 2016. év óta minden évben közútkezelői hozzájárulást ad ki Társaságunk állatvédő egyesület, ill. a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság részére védett békafaj gyűjtésére és az úton való áthordásukra. Ehhez terelőhálót is létesítenek az útpadkán, vagy az árokban. A gyűjtést gyalogosan, kézzel, vödrökkel végzik és hordják az állatokat.

A gyűjtés, hordás időtartama minden évben február kezdetétől április végéig tart.

Az „úton folyó munkák” és a „gyalogosok” veszélyt jelző táblák a gyűjtést végzőkre hívják fel a figyelmet.

Mivel minden évben rendszeresen végzik ezt a tevékenységet, a táblákat nem vontuk be és azt továbbra sem tervezzük, hanem azokat elforgatással érvénytelenítjük.
2026.08.04.
Ideális az lenne, hogy a táblák csak akkor vannak beforgatva, amikor ott tényleg mentik a békákat, amit valószínűleg nem 0-24-ben csinálnak... A választ el tudjuk fogadni.

287865090 403923338355244 4358650015180894552 N

További Problémák

A weboldalon sütiket használunk, hogy kényelmesebb legyen a böngészés. További információ