Felesleges 40-es Székesfehérvár előtt Zámoly felől

Probléma leírása

A 8123-as számú úton Székesfehérvár előtt Zámoly irányából egy 40-es sebességkorlátozó és egy csúszós utat jelző figyelmeztető tábla borzolja az idegeket, tapasztalatom szerint az év túlnyomó részében teljesen indokolatlanul. A 40-es tábla feleslegessegére utal az is, hogy csak az egyik irányban van korlátozás. Az érintett útszakaszon van egy üzem, ahonnan régebben néha hajtottak ki az útról nehéz járművek némi sárfelhordással, de ezt a problémát nem táblázással kellene kezelni. A Google Maps mutat egy földutas kereszteződést is a 40-es korlátozásos szakaszon, de ez az út sorompóval le van zárva már évek óta.

Videó

Helyszín

Székesfehérvár, 8123, 8000 Magyarország

Megoldási javaslat

A korlátozás és a figyelmeztetés megszüntetése. Ha a telephelyi forgalom valamilyen okból alkalmanként mégis szennyezi az utat, nem a közúti forgalmat kell korlátozni, hanem ezt a szennyezést meggátolni hatósági intézkedéssel.

Események

2022.09.05.
Magyar Közútnak bejelentjük szépen.