Gyalogátkelő áthelyezése Szentendrén

Probléma leírása

Szentendrén, az Egres utca és a 11-es út találkozásánál jobb oldali kihajtás van és ugyanott van a gyalogátkelő hely is. A térkép nem mutatja pontosan a helyet, Egres út és a Dunakanyar körút találkozása, Egres útról kihajtás a 11-es útra (a sarkon van a Formastúdió, címe Dunakanyar körút 46.).

Helyszín

Szentendre, Egres út 16, 2000 Magyarország

Megoldási javaslat

Miért nem lehet a bal oldalon a gyalogátkelő, sokkal kevésbé lenne veszélyes a gyalogosoknak és az autósoknak is?

Események

2021.12.23.
A bejelentő nem ért egyet velünk, "mivel szemből egyenesen is lehet jönni, ezért balra fordulni csak óvatosan lehet. Másutt is van a városban balra forduló sávnál gyalogátkelő pl. a Fulco deák utca és a Szentlászlói út kereszteződésében."
2021.12.23.
Szerintünk nem jó ötlet áthelyezni a zebrát, ugyanis balra nagy ívben gyorsabban tudnak az autók bevágódni a kereszteződésbe.
2022.01.14.
Továbbra sem értjük, miért lenne jobb a másik oldalon... Megkérdeztük a bejelentőt.