Sebességkorlátozás hiánya lakott terület mellett

Probléma leírása

A Csomádról Veresegyházra tartó közúton a lakott terület mellett nincs sebességkorlátozás, mivel a helységtábla a körforgalomnál lett elhelyezve, ahol úgyis lassítanak. Nagy forgalmú útról van szó. Éjjel-nappal szenvednek a lakók a zajtól.

Helyszín

Veresegyház, Budapesti u. 120, 2112 Magyarország

Megoldási javaslat

Bejelentő javaslata: Lakott terület határtól sebességkorlátozó tábla, plusz nyílegyenes útra járdasziget, vagy valami hasonló lassító építése. TraffiX javaslata: Az önkormányzat mérjen zajt első körben.

Események

2021.12.23.
A mi javaslatunk első körben, hogy az önkormányzat mérjen zajt. Az ügyet bejelentjük nekik.
2022.02.01.
Nem válaszoltak. Még több e-mail címre elküldjük a veresegyházi önkormányzathoz. Hátha.
2022.02.02.
Válaszolt Cserháti Ferenc alpolgármester: "Közvilágítás az érintett szakaszon tavaly ősszel kiépült, azzal a szándékkal, hogy a helységnévtábla a Garabonciás utca elé átkerülhessen, a Közúttal egyeztetett módon. Jelenleg a Közút ehhez nem járult hozzá, de az Önkormányzat szándéka továbbra is ez, ezért keressük a további lehetőségeket, műszaki megoldásokat és erről egyeztetünk a Közúttal."