Bozóttól beláthatatlan, veszélyes kereszteződés

Probléma leírása

A Dány-Kóka-Zsámbok útkereszteződésben a Kóka felől érkező út forgalma alá van rendelve a derékszögben kanyarodó Dány-Zsámbok irány forgalmának. Sajnos létrehoztak egy nagyon veszélyes helyzetet, mivel a Zsámbok felől érkezők, amikor balra, Kóka felé le akarnak kanyarodni a védett útról, a fákkal benőtt kanyarulat miatt nem látják a "szemből", a védett úton érkezőket. Ugyan kitettek egy domború tükröt, de az a látási viszonyok miatt (főleg nappal) szinte semmit nem segít. A balra kanyarodó a kanyarodás közben látja csak meg a védett úton, szemből érkezőket.

Helyszín

Zsámbok, 3105, 2116 Magyarország (https://www.google.hu/maps/@47.5412382,19.5982881,16.42z)

Megoldási javaslat

A megoldás a Zsámbok-Dány útkanyarulat kitisztítása lenne, ha onnét kivágnák a bozótot, így a balra kanyarodók előre látnák a védett úton érkezőket.

Események

2021.09.28.
Magyar Közút értesítve. A helyzet valóban zűrös, veszélyes.
2021.10.08.
Válaszoltak a Magyar Közúttól: ma legkésőbb megcsinálják!
"Köszönjük bejelentését a 3102 j. összekötő út és a 3105 j összekötő út csomópontjának növényzetgondozására vonatkozóan.
Tájékoztatjuk, hogy a bejelentésében szereplő csomópont cserjézési munkáit Pest Megyei Igazgatóságunk területileg illetékes Monor mérnöksége előre láthatóan 2021. október 8-ig elvégzi."
Szuper, mi is mindenkinek köszönjük!