30-as táblák Érden, a Lőcsei úton a buszmegállóknál

Probléma leírása

A totalcar.hu-n megjelent, a be nem tartott sebességkorlátozó táblákkal kapcsolatos cikken felbuzdulva hoztam létre ezt a bejegyzést. Érden a Lőcseu út 3., 41. és 70. számok környékén van 3 gyalogos átkelő, amik buszmegálló mellett vannak és 30-as tábla van kihelyezve melléjük (nem mindkét irányban). Na ezeket SENKI nem tartja be. Értem a szándékot, hogy ha valaki kilép a busz takarásából, akkor ne üsse el a gyalogosokat az, aki a buszt előzi (az előzni tilos tábla ellenére), de ez valahogy nem jó így. Amikor nincs a megállóban a busz, akkor 100 méterről lehet látni, hogy van-e átkelni szándékozó gyalogos vagy sem. Teljesen felesleges azért 30-ra lassítani, mert negyed óránként ott áll egy busz 20 másodpercre.

Helyszín

Érd, Lőcsei u. 69, 2030 Magyarország

Megoldási javaslat

Bejelentő javaslata: Nem tudom :/ TraffiX javaslata: A buszmegállók környékét optikailag emeljék ki (pl. sárga villogó vagy UV-keretes tábla). Teljesen egyetértve a bejelentővel, kutatásaink igazolják, hogy a felesleges szabályozás inkább kontraproduktív (a sok efféle tábla ráadásul hiteltelenné tesz fontos helyekre kihelyezett táblákat).

Események

2021.08.22.
TraffiX javaslata: buszmegállók környékének optikai kiemelése (pl. sárga villogó vagy UV-keretes tábla).
2021.08.23.
Bejelentjük Érd önkormányzatának...
2021.12.23.
Rákérdezünk Érd önkormányzatánál, mi a helyzet a bejelentéssel.