30-as tábla helyett lakott területet kellene jelölni

Probléma leírása

A közelmúltban a Dunakeszi-Alagimajor lakóépületekkel is beépitett tanya/iparterület településrész gyalogosforgalma megnövekedett, de továbbra is gyér. Autók elég gyakran kanyarodnak ki mind a négy mellékutcájáról a településrésznek.

A közútkezelő 30-as táblát helyezett ki a településrész egyik végén, 40-es táblát a másikon (??), de valójában egy-egy lakott terület jelölés a település nevével szabályosabb is lenne, illetve betarthatóbb is. A település előtt az egyik irányból éles kanyar van, érdemes lenne a táblát még ez előtt kihelyezni, éles kanyarra figyelmezető táblákkal együtt, rábizva az autósokra, hogy milyen gyorsan hajtanak bele.

Helyszín

Dunakeszi, Alagi major 6, 2120 Hungary

Megoldási javaslat

Lakott területet jelölése Dunakeszi-Alagimajornál a 30-as, illetve 40-es sebességkorlátozó táblák helyett.

Események

2021.06.19.
Dunakeszi önkormányzatának bejelentve.
2021.08.22.
Nem kaptunk választ, ismét elküldtük a bejelentést.
2021.08.23.
Megjött a válasz. Már korábban helyszíni szemlét tartottak a város műszaki ügyintézője szerint. "A szükséges intézkedést is megtettük idő közben. Mely szerint mind a két forgalmi irányra vonatkozóan 40 km/h sebességkorlátozás kerül bevezetésre, valamint szintén mind a két irányra vonatkozóan 'Veszélyes kanyarulat' jelzőtábla kerül kihelyezésre."