Kiszedett útjelző táblák

Probléma leírása

Három éve nyáron felújították Szelevény (a Körös mellett, Kunszentmárton és Csongrád között) főutcáját és a betorkolló szakaszokat. Ezért több helyen kiszedték az elsőbbséget előíró táblákat, azóta sem helyezték vissza azokat, így több kereszteződés "jobbkezes" lett. A helyiek úgy közlekednek, mint régen, de egy idegen simán ütközik a jobbkezes sarkon: kész a baleset. Szóltam a járőröző rendőröknek, az önkormányzatnak, a közút kezelőjének. Még csak válaszra sem méltattak. Talán Önöknek sikerül elérni valamit.

Helyszín

Szelevény, Kossuth L. út és Rákóczi út, 5476 Magyarország

Megoldási javaslat

Helyezzék vissza a táblákat!

Események

2021.02.12.
A problémát jeleztük Kerekesné dr. Holló Helgának, Szelevény község polgármesterének. Várjuk a válaszát!
2021.03.02.
Egyelőre nekünk sem válaszoltak. Megy a levél ismét!
2021.03.09.
Polgármester asszony válaszolt. Eszerint megvizsgálták a település utcáit "a veszélyes közlekedési helyzetekre figyelemmel". Egyetértve a bejelentéssel a "szükséges közlekedési táblákat megrendeltük, ezek gyártása folyamatban van. A cég által történő leszállítás után gondoskodunk a táblák kihelyezéséről."
2021.04.06.
Egy kis utánkövetés: tényleg visszakerültek a táblák, ahogy a polgármester ígérte? Megkérdeztük a bejelentőt.
2021.04.07.
Azt írta a bejelentő, hogy a tábláknak nyoma nincs.
2021.04.21.
Ismét rákérdeztünk a bejelentőnél: megvannak a táblák? (Ennyi idő, másfél hónap alatt szerintünk kivitelezhető.)
2021.04.22.
A bejelentő szerint, aki rendszeresen jár arra, nyoma nincs az új tábláknak. Írtunk a település polgármesterének...
2021.04.22.
Villámgyorsan válaszolt Szelevény polgármester asszonya, Kerekesné dr. Holló Helga. A táblákat megrendelték, meg is érkeztek, viszont a kihelyezéskor a fúrást végző munkagép elromlott, melyet éppen javítanak. Úgyhogy hamarosan kint lesznek a táblák! Köszönjük!