Jobbkézszabály semmibevétele

Probléma leírása

Bp. XXII. ker. Árpád utca végig "jobbkezes", ennek ellenére 70-80 km/órás sebesség sem ritka ezen az útvonalon. Mellékutcából valaki körülnézés nélkül kihajt(ana), annak annyi. Dudálni felesleges, a KRESZ-t nem ismerő autós úgyse tudja, hogy neki szólt.

Helyszín

Budapest, Árpád u. 38, 1222 Magyarország

Megoldási javaslat

X-es háromszög tábla felesleges, ezeknek csak jogsijuk és gázpedáljuk van. Minden kereszteződésbe egy-egy fekvőrendőrt! Nem olcsó, de biztos megoldás. Előtte rendőri jelenlét, büntetés, összejönne a pénz az aszfaltozásra! Van itt 30-as tábla is, de minek?!

Események

2020.06.16.
Tekintettel arra, hogy ez nem 30-as övezet, nem tartjuk fontosnak a fekvőrendőrök telepítését. Ez rendőrségi, nem pedig forgalomszabályozási kérdés - erről tájékoztattuk a bejelentőt. (Egyébként talán az Egyenrangú utak kereszteződése tábla lehet megoldás, mondjuk, UV-zöld keretben...)