Felesleges lámpa.

Probléma leírása

1-es főút 85-ös főút kereszteződés. Csorna felől a Győr felé jobbra kanyarodásnál a gyorsítósávra egy jelzőlámpát raktak fel.

Helyszín

Abda, 1, 9151 Magyarország

Megoldási javaslat

Jelzőlámpa levétele

Események

2018.10.20.
Probléma bejelentve a Magyar Közútnak.
2018.10.30.
A Magyar Közút válasz:A jobbra kanyarodó irány belámpázására azért volt szükség, mert a 85 számú főút felől érkező autósok nem tartották be a sávváltásra vonatkozó elsőbbségadási szabályokat, „betolakodtak” az 1 számú főúton közlekedők közé, így a csomóponti áthaladási sebesség egyenes irányban oly mértékben lelassult, hogy az Abda felőli irányból a forgalomtól függő vezérlés már nem működött megfelelően. Számos esetben a szomszédos településig (Abda) ért a sor vége. A bevezetett szabályozás feleslegesnek tűnhet, azonban az Abda felőli irány, ezzel együtt a csomópont működése is jelentősen javult, az összes irányt figyelembe véve.