Hibás jelzőlámpa-csoport

Probléma leírása

Fiumei út és Festetics utca kereszteződése, a Keletitől az Orczy tér felé: balesetveszélyes kereszteződés, mert összetéveszthető jelzőlámpákat telepítettek. Félelmetes módon váltakoznak a tilos és szabad jelzések, sokan a második jelzést látják zöldnek, ami közel a fejük fölött levő lámpa nehezen látható, pirosat mutat. Napi szinten, történhet ilyen esemény. Ide is megküldtük: A VIII. kerületi bejelentések, Budapest Főváros VIII. Kerületi Önkormányzat, de nem történt érdemi változás.

Helyszín

Budapest, Festetics György u. 13, 1087 Magyarország

Megoldási javaslat

Megoldást jelentene, ha a lámpa előtti útburkolatijelet 2-3 méterrel hátrébb festenék fel, így jobban látható lenne a zebra (feletti) jelzés.

Események

2023.08.18.
Szerintünk teljesen jogos és úgy tervezzük forgatunk is a helyszínen. De addig is kikérjük a Magyar Közút véleményét.

Nemzeti Együttműködési AlapMiniszterelnökségBGA

A TraffiX működésének finanszírozásában a Nemzeti Együttműködési Alap is közreműködött.