Talán indokolatlan buszsáv miatt káosz Budapest bel-bel-belvárosában

Probléma leírása

Andrássy úton Oktogon és Bajcsy között kb. 1 éve buszsáv lett kijelölve. Minden hétköznap már az Oktogontól áll a sor, rendszeresen beállnak a kereszteződésbe, evvel azt a forgalmat is akadályozva. Káosz.

Ezen a szakaszon eltöltött 15-20 perc alatt legtöbbször 1 busz megy el. Teljesen értelmetlen, főleg, hogy párhuzamosan megy a kisföldalatti is. Ráadásul a buszsáv kezdetekor az autósok a belső sávba kényszerülnek, ami viszont nem halad (ennek oka később). Tehát a busz már itt is dugóba kerül.

A belső sáv torlódásának oka, hogy a Bajcsy sarkon 1 sávból lehet balra kanyarodni, azt is csak néhány másodpercig. Itt még az is érdekes, hogy egyenesen a Lánchíd felé már rég zöld jelzés van, mikor balra még piros. Semmi nem indokolja ezt.

Helyszín

Budapest, Andrássy út 39, 1061 Magyarország

Megoldási javaslat

Buszsáv megszüntetése, tudom, ennek esélye minimális. Bajcsy Andrássy sarok zöld jelzés megvizsgálása. Végső esetben Oktogonnál rendőri irányítás, hogy ne álljanak be a kereszteződésbe.

Események

2021.09.24.
Hamarosan bejárjuk a helyszínt Zoltán, a bejelentő írta időpontban.