Mindig csak a büntetés?

Probléma leírása

Újraaszfaltozás után - vagy simán lekopott, ahogy szokott? - "csak" a nehezen látható mozgássérültparkoló-tábla maradt, meg az autó villámgyors elszállítása. Nyilván nem a felfestést csinálják meg, hanem elszállítanak, büntetnek. Tipikus.

(Az egyik képen látható, ahogy illene: jól láthatóan felfesteni. A másikon (StreetView) még a régi állapot, a kopott, de mégis valamilyen szinten látható felfestéssel.)

Videó

Helyszín

Budapest, Dózsa György út 8, 1071 Magyarország

Megoldási javaslat

Fessék fel az aszfaltra is a mozgássérült parkolót.

Események

2020.06.15.
A helyzetről tájékoztattuk: Budapest Közút.
2020.07.02.
Nem jött válasz, úgyhogy ismét elküldtük a bejelentést a Budapest Közútnak.
2020.07.02.
Egyesületünk megítélése szerint tehát minden jogos, DE nem teljesen egyértelmű, mert oké, elegendő a tábla vagy az útburkolati jel is, de jó lenne mindkettő (ebben az esetben útburkolati jel), főleg, hogy ilyen komplikált a tábla. Ahogy a helyszínen láttuk, az autósok, akikkel találkoztunk, nem rosszhiszeműen parkoltak ide. A hirtelen ott-termő közteresek pedig nem figyelmeztetnek, hogy "drága állampolgár, ne álljon ide", vagy szolnának hivatalból a Budapest Közútnak, hogy hajrá, tessék idefesteni valami üvöltő burlkolati jelet...
2020.07.09.
A Budapest Közút Forgalomtechnikai Igazgatósától válaszoltak (alaposan): "A mozgáskorlátozott személyek számára kijelölt várakozóhelyek kijelölésére valóban elegendő csak a jelzőtábla kihelyezése, a kijelölés így is egyértelmű. A várakozási rend egyéb helyzeteit is elegendő csak táblával meghatározni, mint például a várakozási tilalom, vagy a megállási tilalom. Sőt, adott esetben az autóbusz-megállóhelyet sem kötelező burkolati jellel megjelölni, hiszen annak minimális figyelembe veendő méretét a KRESZ is tartalmazza. Ezen felül számos, sokkal több járműre vonatkozó közlekedési szabály van, amit csak tábla jelez, mint például a sebességkorlátozás. A fentieken túl azt is meg kell említeni, hogy a mozgáskorlátozottak számára kijelölt várakozóhelyek burkolati jelének üzemeltetése az egyik legnehezebben végrehajtható feladat, hiszen ezeken a várakozóhelyeken nagyon nagy valószínűséggel mindig áll jármű. Sok esetben heteken keresztül nem tud megvalósulni a jelek létesítése ebből az okból kifolyólag. A hiányzó burkolati jelet ettől függetlenül felvesszük a felújítandó jelek közé, és a lehetőségekhez mérten újra létesítjük." Ezzel tehát az ügy megoldva, de azért ránézünk körülbelül egy hónap múlva (vagy havonta?), hogy fizikailag is megoldódott-e...