Tiltott balra kanyarodás a WestEndnél

Probléma leírása

A Westend külső parkolóhelyre behajtásnál nincs egyértelműen kitáblázva a balra kanyarodás tiltása vagy engedélyezése. A Ferdinánd hídról lehajtva még a hajtűkanyarban van egy balra kanyarodni tilos, mely a következő kereszteződésig érvényes (ugye a parkoló kijárata és bejárata nem kereszteződés). Nem egyértelmű, hogy a balra kanyarodni tilos megszűnik e szinte 1 méter múlva, és csak azt tiltja-e, hogy a Lehel út felé lehet-e visszafordulni vagy erre nem is gondolt, aki kirakta, csak a parkolóba bekanyarodást akarta-e tiltani.

Helyszín

Budapest, Ferdinánd híd, 1062 Hungary

Megoldási javaslat

A parkoló bejárata előtt egyértelműen ki kell tenni Kötelező haladási irány vagy Balra kanyarodni tilos táblát.