Villamosok gyalogos összekötése a felszínen a Délinél

Probléma leírása

Az 59, 61, 17 villamostól az 56 villamosig szeretnénk zebrát, ugyanis akkor nem kellene lemenni az aluljáróba - nem kellene lépcsőzni.

Helyszín

Budapest, Budapest Déli pályaudvar kerengő, 1012 Magyarország

Megoldási javaslat

Gyalogátkelőhely létesítése.

Események

2023.10.11.
Úgy látjuk, technikailag megoldható, hogy a villamosokat a felszínen zebrákkal összekössék. Kérdés, megéri-e, mert érzésünk szerint nincs nagy átjárás itt az 56-os, 56A, valamint a többi (17, 61, 59, 59B) villamosok között. Igazból azok számára van értelme, akik Farkasrét/BAH csomópont felől mennek a Gellért tér/Bartók B. út felé... Ennek eldöntését a BKK-ra bízzuk - ők most úgyis nagy zebrásításban vannak (Blaha, Nyugati).
A fenti illusztráción pirossal jelöltük a telepíthető zebrákat. A zölddel jelöltek már léteznek.
Bejelentjük.

Nemzeti Együttműködési AlapMiniszterelnökségBGA

A TraffiX működésének finanszírozásában a Nemzeti Együttműködési Alap is közreműködött.