Félmegoldás: jelzőlámpa hiánya

Probléma leírása

Kerékpár út keresztezi a Fogarasi utat a Csertő utcánál. Egy jelzőlámpa van pár méterrel a járda előtt, de sem a szemben lévő oldalon, sem ezen nincs igazi jelzőlámpa, így csak a ránk merőleges út piros-tilos jelzésére hagyatkozva lehet következni a szabad jelzésre. Balesetveszélyes.

Helyszín

Budapest, Füredi u. 27, 1144 Magyarország

Megoldási javaslat

Jelzőlámpa felszerelése.

Események

  • 2020.09.14. - Bejelentettük az ügyet a Budapest Közútnak.
  • 2020.09.17. - A Budapest Közúttól ez a válasz érkezett: "A 'pár méterrel a járda előtt' elhelyezett jelzőlámpa „igazi” jelzőlámpa. Az egy kerékpáros jelző, amely a kerékpárút forgalmát szabályozza. (KRESZ 9. § (1) b) pont, 'kerékpárút vagy kerékpársáv forgalmának irányítására szolgáló fényjelző készülék'.) A kerékpárúton a csomópont felé érkező kerékpárosok számára a jelző jól látható. A jelző előtt megállás helyét jelző vonal is fel van festve. A jelző a vonatkozó műszaki előírásoknak megfelel. Itt gyalogátkelőhely nincs, mivel a kerékpárút mellett a Mogyoródi út felőli oldalon nincs járda, és a gyalogosok a járdákat a többi gyalogátkelőhelyen kerülőutak nélkül meg tudják közelíteni. Ahol gyalogátkelőhely nincs, ott az úttest túloldalán elhelyezett gyalogos jelző, vagy az egymás melletti gyalogátkelőhely és kerékpárút-átvezetés esetére készült közös gyalogos-kerékpáros jelző nem alkalmazható. Mindezek alapján a forgalmi rendet megfelelőnek tartjuk, további jelzők kihelyezésére nincs szükség. Javasoljuk a bejelentő számára a KRESZ tanulmányozását és az annak megfelelő közlekedést." Ennek - a kissé fellengzős válasznak - megfelelően megkukkantjuk a helyszínt mi is...
Elbukott veszélyes