Régóta álló autó - rendszámmal

Probléma leírása

Pátyon (Mézeshegyen) régóta ott áll egy autó, már lassan kivirágzik. Igaz, van rajta rendszám. Ez szabályos? Vagy nem is a rendszám számít, hanem az, hogy van-e rajta érvényes műszaki? (Nem is tudjuk, azé-e, akinek a háza előtt áll...)

Helyszín

Páty, Mézeshegyi lejtő 2, 2071 Magyarország

Megoldási javaslat

Elszállítani/elszállíttatni, ha nem szabad ott állnia.

Események

  • 2020.06.15. - Alapvetően nem egyesületünk profiljába vágó bejelentés ez. Azért kértük a Pátyi Önkorményzat Közterület-felügyeletét, hogy járjanak utána.
  • 2020.06.16. - Bárcsak minden ilyen gyorsan menne! Fél nap alatt válaszoltak is a Pátyi Önkormányzattól. Az igazgatási előadó szerint: "Az autó tulajdonosát, a központi nyilvántartásban tárolt adatok alapján felszólítottuk a gépjármű elszállíttatására, melynek sajnos nem tett eleget. [...] ...folyamatban van az elszállíttatás és őrzés jogszabályban foglalt feltételeinek megteremtése. Amint ezek a feltételek biztosítottak lesznek, intézkedünk a közterületről történő elszállíttatás iránt."
Megnyert zavaró