Zavaró módon lekopott nyilak a Záhony utcában

Probléma leírása

Az óbudai Auchan mellett a Záhony utcáról a Szentendrei útra három sávon lehet kanyarodni: a szélsőkből a megfelelő oldalakra, a középsőből pedig jobbra és balra is. A középső sávban azonban nagyon érdekes módon a kanyarodási irányt jelző útburkolati nyilak közül a jobbra mutató rész szinte teljesen le van kopva. Emiatt olyan mintha onnan csak balra lehetne kanyarodni, holott a kereszteződés előtt tábla mutatja, hogy mindkét irányba lehet. Nagyon sok az olyan eset amikor jön a mit sem sejtő sofőr, aki jobbra kanyarodna és a tábla hatására nyugodtan középen marad. Ezután meglátja az úton a nyilakat és úgy gondolja, hogy biztosan benézte a táblát, ezért teljesen értelmetlenül megindul az álló sorban a sorolgatás, fúrás, így kb. felére csökken a zöld jelzésen átjutó autók száma.

Helyszín

Budapest, Záhony u. 2, 1031 Magyarország

Megoldási javaslat

Csak egy kis festék az isten szerelmére! Az egész országra jellemző, hogy még a legolcsóbb dolgot, az útburkolati felfestést is elhanyagolják.

Események

  • 2018.10.29. - Bejelentés a Budapest Közútnak 18ERK0039905
  • 2018.11.16. - A Budapest Közútnak a fenntartási programja idén már lezárult, ezért tavasszal remélhetően javítják.
Folyamatban zavaró