Veszélyes és hiányos kerékpárút

Probléma leírása

A Budagyöngye buszmegállóban, a bevásárlóközpont előtt a járdával "összeolvadt" kerékpárút húzódik, amely több szempontból veszélyes. Az egyik, hogy a kerékpárosok többsége száguld. A másik, hogy - bár tábla jelzi - a nemrég végrehajtott újraaszfaltozás után nem került fel (vissza) útburkolati jel. Így a gyalogosok nem feltétlenül tudják, hogy ott kerékpárosok is mehetnek. És még egy: a megálló mellett, a magasított - elvileg - virágágyás szélére le lehet ülni, miközben várjuk a buszt. Látom, beáll a megállóba a buszom, felpattanok, és mivel járdának gondolom (és ez még akkor is igaz volt, amikor volt felfestés) sietek a buszhoz és puff, nekem jön a kerékpáros!

Helyszín

Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 121, 1026 Magyarország

Megoldási javaslat

Én itt megszüntetném vagy a bevásárlóközpont parkolójába vezetném a bicikliutat.

Események

  • 2019.09.05. - Budapest Közútnak bejelentve.19ERK0032511
Bejelentett veszélyes